O 30. NAROZENINÁCH VLČÍ STOPY

Už je to tak - 6. listopadu 2004 to bylo 30 let od chvíle, kdy se sešli první zájemci o členství ve  Vlčí stopě na první zahajovací schůzce tohoto oddílu.

Ve dnech 5. až 7. 11. 2004 jsme si toto výročí připomenuli oslavami. Program oslav byl tento:

Pátek 5. 11. 2004

10:00 - 16:00

Den otevřených dveří v oddílové klubovně v Jehnicích (ulice Kleštínek, za školou)

Sobota 6. 11. 2004

9:30 Otevření výstavky v areálu pivovaru v Řečkovicích za kostelem
9:45 - 12:30 Kinoautomat, setkání a vzpomínání nad exponáty, výstavky, hry a soutěže pro děti i dospělé
14:00 - 17:00 Slavnostní odpoledne, promítání filmů, čaj o půl čtvrté, hry, společné focení, slavnost svíček
19:30 Zahájení slavnostního ohně

Neděle 7. 11. 2004

8:30

Oddílová výprava do Červených skal pro bývalé i současné členy oddílu

Zároveň probíhala v prostorách ÚMČ Řečkovice a Mokrá Hora na Palackého náměstí ("na zámečku") výstava o oddílu Vlčí stopa. O výročí našeho oddílu se rovněž můžete dočíst v říjnovém vydání zpravodaje ÚMČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora "Řeč"; pdf soubor si můžete stáhnout z adresy http://www.reckovice.cz, v sekci "Zpravodaj Řeč".

Oslavy 30 let oddílu Vlčí stopa měly toto logo:

Fotografie z oslav 30. narozenin Vlčí stopy naleznete zde.

Následuje malá reportáž o průběhu oslav 30. narozenin:

Sobotní odpoledne na výstavě v řečkovickém "pivovaru". Popíjí se rumča (expresso tea), rozhovor Tavi, Hráška a Baghíry.

Třicáté oddílové narozeniny jsou už za námi. Oddílové narozeniny jsou pro nás vždy důvodem ke slavnostní výpravě, ale ty letošní třicáté byly obzvlášť „ velké“. Vždyť 30 let je věk i v životě člověka, natož pak oddílu! Připravovali jsme vše dlouho dopředu, sestavili jsme dokonce „Výbor pro přípravu 30. oddílových narozenin“! Práce bylo vykonáno mnoho, ale stálo to za to !

           

Hlavními částmi oslav bylo slavnostní sobotní odpoledne a večerní táborový oheň. Bylo krásné sledovat, jak se setkávají dávní kamarádi, vzpomínají nad kronikami, fotografiemi, filmy či trofejemi z doby svého členství či se

Najdi 10 rozdílů Najdi 10 rozdílů
Delfín a Ještěrka v roce 1983 coby instruktorové. Ještěrka a Delfín na oddílových narozeninách v roce 2004 coby patrioti družiny Tlapek, na kterou nikdy nedali a nedají dopustit

 probírají oddílovým rodokmenem a grafikonem osob, které kdy prošly oddílem, počítačovou prezentací těch třiceti oddílových let či  s chutí  hrají některou z tradičních oddílových her jako je Soudce nebo Lov orchideí.

Odpoledne bylo zakončeno netradičně pojatou tradiční Slavností  třinácti ( tentokrát třiceti ) svíček.

            Večernímu slavnostnímu táborovému ohni počasí moc nepřálo. Neodradil nás ani vytrvalý déšť a před 20. hodinou byl čtyřmi loučemi oheň slavnostně zapálen. Cti zapálit tento oheň se dostalo Kaa a Baghíře –

Slavnostní táborový oheň. Hra "Včelička", aneb Baghíra jako včelička a Mlok (vlevo) a Šípek (vpravo) v akci.

oddílovým vedoucím a Delfínovi a Norkovi – jedněm z prvních oddílových instruktorů. U krásně planoucího ohně zněly jedna za druhou tradiční oddílové písně. Mezitím přestalo pršet a tak se mnohem lépe hrálo několik tradičních her, jako Včelička či Přesedávaná.

            V neděli se pak konala velmi úspěšná výprava do Červených skal, nazvaná účastníky Výpravou mnoha generací. Samozřejmě se hrály tradiční hry jako Počítání či Přírodovědný pochod, družiny mezi sebou zápolily o body v různých soutěžích jako překonávání závory, zdolávání lelkovníku či vaření bujónovky a přísně byly dodržovány tradice, zvláště rozdávání pemikanu. Že všichni známkovali „3“ je asi jasné.           

Společná fotografie návštěvníků sobotního odpoledne aneb fotografie Baghíry a Kaa, současných členů oddílu, bývalých členů oddílu (a občas i jejich dětí), účastníků táborů a přátel oddílu.

  Slavnostní akce trvaly tři dny a zúčastnilo se jich přibližně 40 oddílových členů (bývalých i současných). Přišli se podívat i někteří jejich rodiče, dále oddíloví přátele a příznivci… Samozřejmě že nechyběla Baghíra a Kaa, které těch všech 30 let oddíl nepřetržitě vedou. Další desítky lidí si prohlédli naši fotovýstavku na úřadu MČ Řečkovice a Mokrá Hora. A na ty, kteří se na 30. oddílové narozeniny nedostali jsme alespoň vzpomínali. Třeba jim to vyjde na nějakou jinou oddílovou akci, ale třicáté narozeniny už to nebudou!

Baghíra