Stěhování věcí z Boudy před jejím zbouráním (5. - 7. 6. 2009)

Od 5. do 7. 6. 2009 se konala zvláštní akce na Boudě. Našim úkolem bylo téměř nemožné – vystěhovat všechny věci a připravit naši dlouholetou klubovnu ke zbourání. Práce to byla těžká a neveselá. Vše se muselo vystěhovat ven, přemístit skříně a police do menších náhradních prostor a pak se snažit zase vše uložit. Následovala demontáž obložení, topení, elektřiny…V průběhu tří dnů se v práci vystřídalo bezmála třicet lidí – většinou bývalých členů a přátel oddílu. Nakonec se podařilo. A všem, kteří obětovali svůj čas a pomohli, patří obrovské uznání a poděkování.    Baghíra

Snímky od Baghíry:

 
První tři snímky jsou ještě ze čtvrteční oddílové schůzky (4. 6. 2009). Poslední oddílový nástup na Boudě. Kaa upekla skvělou bábovku. Po rozlučkové bábovce se jen zaprášilo.  

 

A to už je první snímek z vyklízení a bourání Boudy od pátku do neděle.
Náš ponk ještě stojí, Malina zatím vyklízí bílou skříň.
Datlík, který se v pátek na chvíli objevil, eviduje dobu příchodu Modřinky, Pstruha a Lachtana. Brusinka umývá skříně před jejich novým umístěním. Ten cement je fakt těžký! Modřinka s Hrozinkou (a skrytou Malinou) si  tím poradily.

 

Jeřábek sice nepatřil ke členům oddílu, kteří by moc pomohli, ale aspoň se v pátek pracantům chvíli staral o přísun energie. Trnka s Pegasem, dva ze tří členů oddílu, kteří opravdu vydatně pomáhali už ukládají knihy zpět do knihovny. Nepřetržitý tok beden, krabic a dalšího materiálu. Radek, jediný zástupce rodičů současných členů, přemisťuje s Kačerem šicí stroj.

 

Sláva, přišla  Čírka! Tak to tam vše určitě vejde a ještě to bude přehledné. Dřínka vyklízí další skříň. Ještěrka se pustil do oprav nového skladovacího prostoru – aby neteklo. Tak tato skříň byla nejtěžší. Transport zvládli Ještěrka s Mníkem.

 

Plšík sklízí výzdobu ze stěn klubovny. Kaa se postarala o výborné občerstvení i o přísun energie. Skřivan, třetí ze členů oddílu, kteří se nezalekli náročné práce, převáží pytel dřeva na topení. Po dešti se objevila duha. Snad to bude brzy barevnější i s naší novou klubovnou.

 

Karel, Lasička, Šípek a Orlík při vzácné chvilce odpočinku. A mimo záběry fotografa  ještě přiložili alespoň na chvíli ruku k dílu Kaštan, Úhoř a Ostřice. S Radarem jsme nakonec přenesli i těžká kamna. Trnka vydržela až do úplného konce. Celkem se odpracovalo přes 210 hodin.

 

 
A ještě oddílový erb... ... vlajka ... ... zamknout a ...