Mimořádný podnik "Dřevo na zimu" - 28. 9. 2005

Mimořádný oddílový podnik, který se konal 28. 9. 2005, měl jako svou hlavní náplň zpracování dřeva pro zimní vytápění klubovny. Zváni a vítáni byli nejen současní členové oddílu, ale i ti, kteří se oddílové činnosti účastnili někdy dříve, jejich partneři a děti apod. I když bylo slibováno i občerstvení a přátelská setkání - někdy i po letech - hlavně z toho koukala práce. Přijde vůbec někdo?

Realita předčila i odvážné představy. Přišlo na 20 účastníků, počasí se vydařilo. Všem šla práce od ruky a udělalo se tolik dřeva, kolik snad oddíl ještě nikdy v zásobě neměl! Je pravda, že k popovídání si bylo v řevu motorových pil poněkud méně příležitostí, ale aspoň to opékání bylo!

Poděkování patří hlavně Kulíkovi s Magdou a malým Viktorem a Rehkovi se synem Filipem, kteří odvedli největší kus práce, ale i všem ostatním, kteří přiložili ruku k dílu, tedy Malině, Šípkovi, Úhořovi, Mníkovi s Dášou a oběma dcerami, Kaa, Vřetenušce, Prvosence, Brusince, Muflonovi, ...

Takže moc děkujeme a těšíme se na další setkání zase na nějaké akci - třeba i méně pracovní.

Baghíra

 

Photo by ?

 
Za Boudou probíhalo řezání dřeva i pomocí motorové pily, kterou obsluhoval vysloužilec. Příprava dřeva v plném proudu. Na závěr bylo potřeba uvést okolí Boudy do původního stavu. Na snímku Baghíra v uvedené fázi prací.