Reportáž z 35. oddílových narozenin

Když se v pátek sešel „realizační tým“ pro slavnostní oheň k 35. oddílovým narozeninám, bylo před nimi zásadní rozhodnutí – riskovat, a při neuvěřitelně špatném počasí se pokusit o realizaci ohně a nebo se uchýlit do náhradních prostor? Rozhodnutí padlo – oheň bude! A tak se vše začalo připravovat, v Zamilovaném hájku vyrostla z přivezeného dřeva pyramida, zajišťovalo se sezení…

Setmělo se velmi brzy, a tak se ze tmy postupně zjevovali ti, které špatné počasí neodradilo. Nebylo nás mnoho, ale oheň proběhl za perfektních podmínek, zazněla řada oddílových písniček, proběhlo několik her, vzpomínání… A tak jsme se večer rozcházeli do tmy bohatší o velmi pěkný zážitek.

Členové oddílu nevyráželi domů – vždyť byli na třídenní výpravě! V Mateřídoušce proběhlo ubytování a pár dalších činností – a pak už byla večerka.

Ráno proběhlo jako obvykle na výpravách, Červená družina připravila snídani, sbalili jsme se a vyrazili do lesů. Počasí se docela drželo, a tak – až na chytání listů, které jako z udělání nepadaly – proběhla řada soutěží a her, vaření polévky jako soutěž družin, pozorování podzimní přírody. Do Mateřídoušky jsme se vraceli až za tmy. A tady nás po vydatné večeři čekal slavnostní večer s předáváním dárků, vyhlášením Tajné činnosti družin (vyhrála Červená družina), výborným dortem, zpíváním, povídáním a také s oddílovým slibem Trnky. Spát jsme šli trochu pozdě, ale stálo to za to!

A co se dělo třetí den výpravy? No to jsme se pustili do uklízení prostor, do kterých bychom si zanedlouho měli nastěhovat oddílové věci. A po obědě, který se pořád ne a ne, jsme výpravu zakončili hrou a tradičními záležitostmi, jen na symboláře se nějak pozapomnělo.

A tak Vlčí stopa vykročila do dalšího roku své existence.

 

Snímečky z narozenin:

Každý účastník narozenin byl členkami oddílu dekorován speciální pamětní kostičkou

 

 

Nováček Kuba u zářícího ohně

 

 

Péčí o oheň byla pověřena Malina s Hrozinkou, které také slavnostní oheň postavily; na snímku Hrozinka v akci

 

 

U slavnostního ohně

 

 

Soutěžní vaření oběda na sobotní výpravě; výsledky byly tentokrát velmi vyrovnané, všechna jídla velmi dobrá

 

 

Ostřice při hodnocení kvality vody v potoce Melatín

 

 

Žlutá družina vaří večeři pod odborným vedením Kaa

 

 

I v sobotu večer zaplál slavnostní oheň, tentokrát trochu jiného typu

 

 

Jeřábek a Svízel při sobotním úklidu