31. tábor (oddílový) - Bílé Karpaty - 2005

tábor pod policejním dohledem

V letošním roce náš oddíl pořádal v termínu od 1. 7. do 10. 7. 2005 "minitábor" v Bílých Karpatech s pracovním názvem Karpatská anabáze. Několika odvážlivcům, kteří se tábora zúčastnili, se tábor vydařil. Tábor proběhl pod vedením Baghíry za vydatné pomoci Kaa a zúčastnili se jej Vřetenuška, Muflon, Prvosenka a Broněk.

Letos tedy neproběhl tradiční slavnostní táborový oheň v Údolí ptačího zpěvu. Takže snad zase někdy – v lepších oddílových časech.

Baghíra

 

Foto by Ježek.

Vřetenuška ve službě. Pohled na nástěnku s celotáborovou hrou, jídelníčkem, denním rozkazem apod. Vřetenuška s Broňkem dělají palačinky. Celotáborový turnaj v Boji o vlajku byl napínavý.

 

Některými stropy trochu "táhlo"... Hrajeme "Špačka" - záběr na Prvosenku... ... a na Broňka. Broněk je zachycen při psaní letopisů, tedy kroniky.

 

Slavnostní poslední večeře: Muflon vykrajuje speciální tvary do okurek ... ... Kaa vytváří korálová vajíčka ... ... ani trošku na zmar, aneb Prvosenka přichycena při činu! A blíží se doba odjezdu. Ach to balení, říká si Broněk.

 

Slavnostní závěrečný nástup v altánku.
 
Společné foto letošních účastníků tábora: zleva doprava  Broněk, Prvosenka, Muflon, Vřetenuška a letošní táborové vedení Kaa a Baghíra. Odcházíme na vlak. Rozcestník u tábora.

Foto by Ježek.

Několik dalších fotografií pořízených Baghířiiným fotografickým aparátem:

Záběr z ekohry, čicháme k houbám namočených v různých roztocích. Den začíná rozcvičkou. Z tábora jsme se vydali též na výpravy do okolí, zde se nacházíme na autobusové zastávce v Javorníku. Prvosenka s Broňkem při výrobě šípů.

 

Zkoumáme přírodu - Vřetenuška s Prvosenkou provádí odběry vzorků vody z potoka. Muflon, Vřetenuška a Prvosenka při výrobě praků. Závody v lukostřelbě s vlastními šípy. Zde je Broněk ... ... a zde Vřetenuška.