32. tábor (oddílový) - Bílé Karpaty - 2006

tábor s plchy

Je 1. 7. 2006 a my jedeme vlakem směr Javorník. Ale co to? Najednou se ocitáme na palubě lodi zmítané bouří. Obrovské vlny se na nás ženou ze všech stran. Ztroskotání je nevyhnutelné. Opouštíme loď a díky dobrým plaveckým schopnostem a trošce štěstí se pěti pasažérům a dvěma členům posádky daří dosáhnout břehu. Záhy se vydávají na cestu, jejímž cílem je nalézt vhodné místo k přespání. Po téměř třech hodinách nacházíme vhodnou jeskyni a navíc nám vrcholící příliv vyplavil téměř vše potřebné pro pobyt a dokonce i třetího člena posádky. Veškeré věci je třeba shromáždit a ochránit před hrozícím deštěm. Posilněni obědem se pouštíme do úklidu jeskyně. Je vidět, že zde našli úkryt medvědi a jiná zvěř, a tak nám úklid dává dost zabrat. Jakmile je uklizeno, rozebíráme si místa na spaní a ubytováváme se. Také veškeré mořem vyvržené věci musí dostat své místo. Je večer a není už  pochyby, že jsme ztroskotali na pustém ostrově.

Tak začal letošní oddílový tábor. V následujících dnech jsme prozkoumávali krásnou přírodu ostrova, zajišťovali si co nejlepší podmínky k životu (lov zvěře, dojení ochočené kozy, používání lasa, snaha o záchranu Pátka… ) a střádali materiál na výrobu voru, na němž by bylo možné ostrov opustit. První pokus na plastelínových člunech nebyl příliš úspěšný, ale poslední noc za vydatného odlivu většina vorů překonala nebezpečná úskalí plavby kolem ostrova a záchraně už nic nestálo v cestě. A tak nás následující den vlak dovezl v pořádku zpět do Brna.

Baghíra

 

Foto by Baghíra.

Kaa se pouští do vaření první večeře. Bříza s Prvosenkou zavádějí "devětsilovou" módu. Co by sehnal Robinson v lese k snědku?  A teď to musí Baghíra ochutnat! Brusinka visící na laně při překonávání rokle v rámci etapy celotáborové hry.

 

Brusinka při výrobě "robinsonské" svíčky. Tak toto jsou vyrobené "robinsonské" svíčky. Voda je ledová, ale aspoň v tom vedru pořádně osvěží! Tak raz, dvá... První pokusy o opuštění ostrova. Čluny - zatím z plastelíny - ale nedopluly dost daleko.

 

Brusinčino úsilí nanosit dostatek vody bez použití nádoby vrcholí, bude někdo rychlejší? Služba - Muflon - vydává skvělý oběd¨"šlaušky" s mákem. Herci z amatérské táborové divadelní skupiny sklízejí zasloužené ovace za svůj výkon. Dřevařská etapa celotáborové hry a Bříza.

 

Jeden z našich trapitelů, kteří nám po celý tábor ztrpčovali život - plch. Krajina kolem naší základny. Noc "pod širákem" na krásné karpatské louce byla báječná! Ani se nám nechtělo vstávat. Prvosenka právě složila oddílový slib a získává šátek. A na něm může vázat 1. stupeň uzlu - "piškotek".

 

 

   
Brusinka po pěti letech v oddíle získává právo nosit 2. stupeň uzlu na šátku - "oblázek".