Reportáž z Dopoledne Viléma Tella


V sobotu 6. 10. 2018 proběhlo již tradiční Dopoledne Viléma Tella. Už bylo poměrně dlouho od zahájení, když se letos začali trousit první účastníci. Hned se jich ujali organizátoři na jednotlivých stanovištích a už bylo slyšet svištění šípů či kuliček vystřelených z praku, klepání diabolek či papírových míčků o terč, cinkání házené podkovy nebo řinčení právě sražených plechovek.

Letošní ročník Dopoledne Viléma Tella, který pořádal náš oddíl, se konal na krásně zrekonstruovaném řečkovickém fotbalovém hřišti a také počasí se vydařilo. Jen silný vítr občas komplikoval soutěžícím jejich snažení o co nejlepší výsledek. Každá ze tří kategorií měla své disciplíny a každý si mohl při opakovaných pokusech své výkony zlepšovat. A pokud zbyla chvilka, mohl si vyzkoušet i disciplíny pro kategorie ostatní.

A jak to dopadlo? Poctu Viléma Tella, známého švýcarského národního hrdiny, proslulého právě skvělými výkony v míření a trefování, získali v nejstarší kategorii Vojtěch s číslem 6, v mladších pětka – Vašek a v nejmladších Lucie s číslem 3. Ale zasoutěžili si a pobavili se všichni, soutěžící i jejich rodiče.

Velké poděkování pak patří obětavým organizátorům, kteří jim toto zábavné dopoledne připravili.

 

Hod papírovým míčkem do kbelíku - jedna z disciplín pro nejmladší

Vzduchovka je sice pro ty starší, ale když tatínek pomůže...

Šíp opustil tětivu i záběr

Poctu Viléma Tella - tradiční prokláté jablíčko - získali ti nejlepší z jednotlivých kategorií

 

Baghíra


end