Vítejte na stránkách Brontosauřího dětského oddílu
"Vlčí stopa"44. ODDÍLOVÉ NAROZENINY

V úterý 6. listopadu 2018 to bylo přesně 44 roků od vzniku oddílu Vlčí stopa. Toto významné výročí jsme si připomněli Oddílovými narozeninami v pátek 2. 11. a v sobotu 3. 11. 2018.

Dopoledne Viléma Tella

V sobotu 6. 10. 2018 se uskutečnila tradiční soutěž "Dopoledne Viléme Tella". Reportáž nejdete zde.


Brontosauří dětský oddíl (používáme zkratku BRĎO) VLČÍ STOPA je součástí Hnutí Brontosaurus. Hnutí Brontosaurus je celostátní organizace uznaná MŠMT za organizaci doporučenou pro oblast práce s dětmi a mládeží. Stejně jako v naší zastřešující organizaci je naše činnost více než v oddílech Junáka směřována k pobytu v přírodě, jejímu poznávání a konkrétní práci v její prospěch.

Nejsme kroužek, jak je v současné době v rámci různých volnočasových aktivit obvyklé. Od kroužků se lišíme především pravidelnou dlouhodobou činností – náš oddíl pracuje již od roku 1974. Dále pak pestrou náplní oddílových akcí a systémem umožňujícím rozvoj osobnosti, samostatnost i schopnost zapojení do kolektivu. Spousta zážitků je samozřejmostí. To vše nabízíme holkám a klukům od 3. třídy ZŠ.

Každý čtvrtek se scházíme na oddílové schůzce od 17 do 19 hodin v Brně-Řečkovicích v klubovně na ulici Loučky. Každé tři týdny pořádáme oddílovou výpravu, několikrát za rok vícedenní. Činnost doplňují příležitostné mimořádné podniky.

Oddíl "VLČÍ STOPA" vznikl v roce 1974. V září 2018 jsme zahájili 45. rok naší oddílové činnosti.

Vedoucí oddílu je MVDr. PharmDr. Radmila Zavadilová, CSc. - Baghíra. Oddíl vede od jeho založení společně s Mgr. Marií Zavadilovou - Kaa.

Poslední aktualizace: 14. 4. 2019