Vítejte na stránkách Brontosauřího dětského oddílu
"Vlčí stopa"

6.listopadu 2023 to bylo zase o rok víc od chvíle, kdy vznikl oddíl ochránců přírody VLČÍ STOPA

Výsledky Hledání jara 2023

POJĎTE PROŽÍT DOBRODRUŽSTVÍ S VLČÍ STOPOU

Hledáme kluky a holky od 7 let se zájmem o přírodu, táboření, hry v klubovně i v přírodě a spoustu dalších činností v partě kamarádů.


V září 2023 jsme vstoupili do dalšího, již 50. roku oddílové činnosti, a to v naší oddílové maringotce v Brně-Řečkovicích v zahradě za ulicí Loučky.Brontosauří dětský oddíl (používáme zkratku BRĎO) VLČÍ STOPA je součástí Hnutí Brontosaurus. Hnutí Brontosaurus je celostátní organizace uznaná MŠMT za organizaci doporučenou pro oblast práce s dětmi a mládeží. Stejně jako v naší zastřešující organizaci je naše činnost více než v oddílech Junáka směřována k pobytu v přírodě, jejímu poznávání a konkrétní práci v její prospěch.

Nejsme kroužek, jak je v současné době v rámci různých volnočasových aktivit obvyklé. Od kroužků se lišíme především pravidelnou dlouhodobou činností – náš oddíl pracuje již od roku 1974. Dále pak pestrou náplní oddílových akcí a systémem umožňujícím rozvoj osobnosti, samostatnost i schopnost zapojení do kolektivu. Spousta zážitků je samozřejmostí. To vše nabízíme holkám a klukům od 3. třídy ZŠ.

Každý čtvrtek se scházíme na oddílové schůzce od 17 do 19 hodin v Brně-Řečkovicích v klubovně na ulici Loučky. Každé tři týdny pořádáme oddílovou výpravu, několikrát za rok vícedenní. Činnost doplňují příležitostné mimořádné podniky.

Oddíl "VLČÍ STOPA" vznikl v roce 1974. V září 2023 jsme zahájili 50. rok naší oddílové činnosti.

Vedoucí oddílu je MVDr. PharmDr. Radmila Zavadilová, CSc. - Baghíra. Oddíl vedla od jeho založení společně s Mgr. Marií Zavadilovou - Kaa.

Poslední aktualizace: 18. 5. 2024