Vítejte na stránkách Brontosauřího dětského oddílu
"Vlčí stopa"OSLAVA 90. NAROZENIN Kaa

Kaa, oddílová vedoucí Vlčí stopy od založení oddílu, ale také oddílová a táborová zdravotnice, skvělá táborová kuchařka i vynikající vyjednávač s institucemi i soukromými osobami, v červnu oslavila významné kulatiny. Ani se nechce věřit, že ta její devadesátka je pravdou! Při této příležitosti se uskutečnilo setkání oslavenkyně s bývalými členy oddílu a dalšími oddílovými příznivci. Sešlo se mnoho gratulantů, atmosféra byla báječná, povídalo se, vzpomínalo... Kaa byla z akce nadšená a děkuje za zorganizování akce i za obdržená blahopřání od účastníků i od dalších, kteří jí k narozeninám blahopřáli.

     

POJĎTE PROŽÍT DOBRODRUŽSTVÍ S VLČÍ STOPOU

Hledáme kluky a holky od 7 let se zájmem o přírodu, táboření, hry v klubovně i v přírodě a spoustu dalších činností v partě kamarádů.

Ve čtvrtek 24. září 2020 jsme vstoupili v naší oddílové maringotce v Brně-Řečkovicích v zahradě za ulicí Loučky do dalšího, již 47. roku oddílové činnosti.

Činnost oddílů vedených pod Hnutí Brontosaurus je kvůli současným opatřením vlády ČR pozastavená. Jakmile dojde ke zlepšení situace v pandemii koronaviru a činnost oddílů bude povolená, obnovíme činnost oddílu Vlčí stopa.


46. ODDÍLOVÉ NAROZENINY


VELKÁ FILMOVÁ LOUPEŽ

Ve čtvrtek 6. 2. 2020 nastala dlouho očekávaná chvíle, během níž si mohli zájemci zhlédnout zcela unikátní filmové záběry z historie oddílu Vlčí stopa.

Našly se tu filmy z letních táborů (Luhačovice, Dlouhá Lhota, ...) i z oddílových výprav. Tehdy se točilo "8mm kamerou", část filmů je černobílá, ty z pozdější doby jsou barevné. Byla to velmi příjemná akce se spoustou vzpomínání, několik snímků naleznete v průběžné reportáži oddílového dění ve školním roce 2019/2020.

   


Brontosauří dětský oddíl (používáme zkratku BRĎO) VLČÍ STOPA je součástí Hnutí Brontosaurus. Hnutí Brontosaurus je celostátní organizace uznaná MŠMT za organizaci doporučenou pro oblast práce s dětmi a mládeží. Stejně jako v naší zastřešující organizaci je naše činnost více než v oddílech Junáka směřována k pobytu v přírodě, jejímu poznávání a konkrétní práci v její prospěch.

Nejsme kroužek, jak je v současné době v rámci různých volnočasových aktivit obvyklé. Od kroužků se lišíme především pravidelnou dlouhodobou činností – náš oddíl pracuje již od roku 1974. Dále pak pestrou náplní oddílových akcí a systémem umožňujícím rozvoj osobnosti, samostatnost i schopnost zapojení do kolektivu. Spousta zážitků je samozřejmostí. To vše nabízíme holkám a klukům od 3. třídy ZŠ.

Každý čtvrtek se scházíme na oddílové schůzce od 17 do 19 hodin v Brně-Řečkovicích v klubovně na ulici Loučky. Každé tři týdny pořádáme oddílovou výpravu, několikrát za rok vícedenní. Činnost doplňují příležitostné mimořádné podniky.

Oddíl "VLČÍ STOPA" vznikl v roce 1974. V září 2020 jsme zahájili 47. rok naší oddílové činnosti.

Vedoucí oddílu je MVDr. PharmDr. Radmila Zavadilová, CSc. - Baghíra. Oddíl vede od jeho založení společně s Mgr. Marií Zavadilovou - Kaa.

Poslední aktualizace: 21. 7. 2021